penna2penna2
penna2
Kontaktsinformation
Vi på L/B Fläktservice går att nå på flera olika sätt. Ni kan ringa, maila, faxa eller komma in på kontoret.
Vi har öppet
07.00 - 16.00 Måndag till Fredag.  

Vår besöksadress är:
L/B Fläktservice AB
Östanvindsgatan 17
65005 Karlstad

Telefonnummer: 054-850860
FAX: 054-850765
E-mail: info@l-b.se

Välkomna!
Leif Lindberg

• Ägare, började i branschen 1980 vid Bahco Ventilation
• Konstruktion
• Arbetsledning
• Injustering, Certifierad A + U Swedcert
• OVK-Besiktning, K-riks Swedcert
• Styr/regler

Telefon: 070-5547611
lb.cape@outlook.com
Anders Sohlberg

• Platschef
• Projektledning
• Försäljning
• El
​​​​​​​
Telefon:070-5547610
anders@l-b.se
Annie Lindberg

• Ekonomi

Telefon: 0705818665
annie@l-b.se
Stefan Port

• Service
• Kyla
• Styr/Regler

Telefon: 070-6468599
​stefan@lbflaktservice.se

Simon Rogstadmoen

• Installationsmontör
• Kanaltillverkning

Telefon: 070-2999931
​​​​​​​simon@lbflaktservice.se

Patrik Adolfsson

• Serviceansvarig
• Service: Förebyggande och avhjälpande underhåll
• Utbildning i luftflödesmätning och injustering
• 30 år i branschen​

​Telefon: 070-2229614
​​​​​​​patrik@lbflaktservice.se

Petri Kuhlmark

• OVK-besiktningar, K-riks Swedcert
• Arbetsledning
• Ventinstallationer 
• 30 års erfarenhet i branschen ​

Telefon: 070-5539418​​​​​​​​
petri@lbflaktservice.se
Patric Rasmussen

• Ansvarsmontör
• Installation inom process och komfortventilation
• Plåtslageri/Detaljtillverkning
• Utbildad installatör enligt ventilationsbranschens krav
• Utbildning i luftflödesmätning och injustering​

​​​​​​​Telefon: 070-2004425
patric@lbflaktservice.se
Christoffer Sätherström

• Installationsmontör

Telefon: 076-3159926
coffe100@hotmail.com

Pär-Inge Jarelid

• Installationsmontör
• Rensning
• Ansvarig Torsby

Telefon: 070-5214720
paringe@lbflaktservice.se

Peter Mäkinen

• Installationsmontör
• Kyla

​Telefon: 070-3044225
peter@lbflaktservice.se
Pontus Berglind

• Installationsmontör
• Injustering

Telefon: 0702041112
pontus@lbflaktservice.se



Joakim Gustavsson
​​​​​​​
• Installationsmontör

Telefon: 070-0995952

joakim@lbflaktservice.se

Theodor Rogstadmoen

• Installationsmontör

Telefon: 073-0607167
theodor@lbflaktservice.se



VVS

Ola Hansson


• VVS-arbeten

070-5935820